Ofisiálne stránky - Občianske združenie za slušnejšiu Bytču pre všetkých

RSS | SITEMAP | KONTAKT

Dnes je: | meniny má: Matej

Všetko o našom OZ

Prečo vzniklo naše OZ, stanovy a prihláška.

Všetko nájdete tu.

Dajte nám vedieť, čo Vás zaujíma

Zapojte sa a informujte všetkých o Vašich zisteniach.

Pýtajte sa kompetentných.

Naše aktivity

Aktivity OZ Za Slušnejšiu Bytču pre všetkých.

Čo pripravujeme, naše akcie..

 • Prečítané: 6610x
 • | Napísal: Super User
 • | Uverejnené: piatok, 05. september 2014, 07:40

Malý trhMilí Bytčania, dovoľte, aby sme vás v sobotu 18. októbra 2014 v čase od 10.00 hod - do 15.00 hod. pozvali na Malý trh – Bytčania Bytčanom, ktorý sa uskutoční v Kultúrnom dome v Bytči. Je medzi nami veľa šikovných ľudí, ktorí sa zaoberajú výrobou rôznych remeselných predmetov, vyrábajú džem, med, rôzne netradičné módne doplnky, majú prebytky ovocia a zeleniny z vlastnej záhradky atď. Našim cieľom je predstaviť šikovných Bytčanov a ich výrobky verejnosti a ostatným spoluobčanom dať možnosť kúpiť si ich. V duchu hesla Bytčania Bytčanom. Srdečne na Malý trh pozývame šikovných výrobcov (prosím vyplňte formulár na konci článku) a aj všetkých Bytčanov, ktorí majú záujem o domáce výrobky.

 

Čo je to Malý trh?

Malý trh je príležitosť pre ľudí ponúknuť a získať kvalitné plodiny vypestované malými lokálnymi farmármi, certifikované výrobky od overených producentov a ručne vyrobené produkty od samotných zhotoviteľov.

Je to farmársko – dizajnérsky trh, ktorý vzniká na podporu malých lokálnych pestovateľov a výrobcov. Umožňuje im prezentovať a poskytovať kvalitné slovenské produkty a zároveň ich približuje širokej verejnosti. Všetkým Bytčanom zase ponúka možnosť zakúpiť si pekné, netradičné, užitočné výrobky priamo od svojich spoluobčanov, ľudí, ktorí ich vyrábajú, či pestujú. Zárukou je skutočná domáca výroba a prvotriedna kvalita.

 

Bytčania - Bytčanom

bytcania-bytcanom

Prvý malý trh, rovnako ako tie nasledujúce, sa bude niesť v duchu hesla Bytčania Bytčanom.

Možno ste malý farmár, ktorý si na svojej záhradke vypestuje dostatok ovocia, zeleniny a má z toho prebytok. Ponúkame vám možnosť predať tieto prebytky, ale aj dať ostatným Bytčanom vedieť, že práve tie vaše sú tie najlepšie.


Vyrábate doma ručne rôzne výrobky pre potešenie alebo aj pre úžitok? Na malý trh chceme pritiahnuť trhovníkov, ktorí vyrábajú napr. med, domáce džemy, lekváre, pečú vynikajúce koláče, domáci chlieb, majú neobvyklú ale aj tú tradičnú odrodu ovocia, zeleniny, ručne vyrábajú drevené hračky, náramky, rôzne ozdoby, šijú bábiky, kabelky, deky ....

 

Bytčianske zlatky namiesto eur

Na Malom trhu kupujúci neplatia peniazmi, ale špeciálnymi darovacími kupónmi, vyhotovenými v podobe mincí z dreva, ktoré sa budú vymieňať (ako trhovníkom, tak aj návštevníkom) v jednom zo stánkov v Zmenárni.

Hodnoty Bytčianskych zlatiek:

 • ½ Bytčianskej zlatky = 50 centov,
 • 1 Bytčianska zlatka = 1 euro,
 • 2 Bytčianske zlatky = 2 eurá,
 • 5 Bytčianskych zlatiek = 5 eur,
 • 10 Bytčianskych zlatiek = 10 eur

V prípade, že poznáte šikovných ľudí, ktorí pestujú alebo vyrábajú niečo, čo by na Malom trhu malo mať svoje miesto, prosíme o šírenie tejto informácie.

Kontakt:

 • Michal Filek, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., tel. 0903 884 651
 • Erika Fileková, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., tel. 0903 033 927
Malý trh
 

Informácie pre trhovníkov - Podmienky predaja

1. Prineste toľko tovaru, koľko uznáte za vhodné. Každý trhovník dostane svoj priestor – stôl (rozmer 0,8x0,8m). Stoličky sú rovnako zabezpečené koľko bude treba.

2. Nahláste dopredu, či budete potrebovať elektrinu, aby bol zabezpečený dostatočný počet predlžovacích káblov.

3. Trh sa začína o 10.00 a končí o 15.00 hod. Prosíme vás o dodržanie tejto podmienky! Výnimka sa vzťahuje iba na trhovníkov, ktorí vypredali svoj tovar, alebo z vážnych dôvodov musia odísť skôr. Privezenie tovaru od 9.30 do 10.00, odvoz od 15.00 do 15.30 hod.

4. Registračný poplatok sa neplatí, ale po skončení trhu, každý trhovník odvedie 5% z tržby Občianskemu združeniu za slušnejšiu Bytču pre všetkých - Bytčania Bytčanom. Výťažok bude použitý na výdavky (prenájom knižnice, informačné letáky a plagáty) a propagáciu nasledujúceho Malého trhu pred Vianocami.

5. Prosíme vás, aby ste ceny na vašich výrobkoch a produktoch neuvádzali v eurách, keďže sa bude platiť Bytčianskymi zlatkami.

Kontakt:

 • Michal Filek, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., tel. 0903 884 651
 • Erika Fileková, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., tel. 0903 033 927
FaceBook  Twitter  

Komentárov   

0 #1 POZOR! Zmena miesta konaniaMichal Filek 2014-09-30 11:49
Dovoľujeme si vás upozorniť, že vzhľadom na veľký záujem o účasť, sa Malý trh - Bytčania Bytčanom, uskutoční v Kultúrnom dome v Bytči, v pôvodnom termíne.

You have no rights to post comments