Ofisiálne stránky - Občianske združenie za slušnejšiu Bytču pre všetkých

RSS | SITEMAP | KONTAKT

Dnes je: | meniny má: Matej

Všetko o našom OZ

Prečo vzniklo naše OZ, stanovy a prihláška.

Všetko nájdete tu.

Dajte nám vedieť, čo Vás zaujíma

Zapojte sa a informujte všetkých o Vašich zisteniach.

Pýtajte sa kompetentných.

Naše aktivity

Aktivity OZ Za Slušnejšiu Bytču pre všetkých.

Čo pripravujeme, naše akcie..

  • Prečítané: 2781x
  • | Napísal: Super User
  • | Uverejnené: pondelok, 26. október 2015, 18:40

Vianočný trhUž sa to blíži. Vianočný Malý trh v Bytči. Tak ako vlani, ani teraz by ste si ho nemali nechať ujsť. Domáce jedlá, zákusky a údeniny, tradičné, typické bytčianske pokrmy, cesnak, med, nádherné, ručne vyrobené hračky, darčeky, vianočné ozdoby a mnoho iného v predvianočnej atmosfére bytčianskeho sobášneho paláca, umocnenej hudobným a tanečným vystúpením detí zo všetkých bytčianskych škôl a škôlok. Výťažok k akcie venujeme na záchranu bytčianskej synagógy. Ako novinku pre vás pripravujeme výborný vianočný punč, kúpou ktorého rovnako prispejete na synagógu. Ak hľadáte typ na pekný vianočný darček, zaručene kvalitný a ručne vyrobený, kúpou ktorého navyše podporíte šikovných Bytčanov, určite si nenechajte vianočný Malý trh ujsť. Rovnako ak máte chuť na výborné domáce koláče a tradičné jedlá, pravú domácu kapustnicu, fazuľovicu, či len tak chcete stráviť príjemné predvianočné chvíle v dobrej spoločnosti a spríjemniť si deň pri vystúpení detí, tešíme sa na vás 12. decembra od deviatej do tretej v Sobášnom paláci v Bytči.

Vianočný trh

Čo je to Malý trh?

Malý trh je príležitosť pre ľudí ponúknuť a získať kvalitné plodiny vypestované malými lokálnymi farmármi, certifikované výrobky od overených producentov a ručne vyrobené produkty od samotných zhotoviteľov. Je to farmársko – dizajnérsky trh, ktorý vzniká na podporu malých lokálnych pestovateľov a výrobcov. Umožňuje im prezentovať a poskytovať kvalitné slovenské produkty a zároveň ich približuje širokej verejnosti.

Zaregistrujte sa!

Vyrábate doma ručne rôzne výrobky pre potešenie alebo aj pre úžitok? Na malý trh chceme pritiahnuť trhovníkov, ktorí vyrábajú napr. med, domáce džemy, lekváre, pečú vynikajúce koláče, domáci chlieb, vianočné oblátky, majú neobvyklú ale aj tú tradičnú odrodu ovocia, zeleniny, ručne vyrábajú drevené hračky, náramky, rôzne ozdoby, šijú bábiky, kabelky, deky ....

V prípade, že poznáte šikovných ľudí, ktorí pestujú alebo vyrábajú niečo, čo by na Vianočnom Malom trhu malo mať svoje miesto, alebo ste takým práve vy, vyplňte prosím registračný formulár.

https://docs.google.com/forms/d/17GCSW8maMlxx5N0Gr-rkZHlhuyl1kffYK6ZXLUfwOOM/viewform?usp=send_form

Bytčianske zlatky namiesto eur

Na Vianočnom Malom trhu kupujúci neplatia peniazmi, ale špeciálnymi darovacími kupónmi, vyhotovenými v podobe mincí z dreva, ktoré sa budú vymieňať (ako trhovníkom, tak aj návštevníkom) v jednom zo stánkov, v Zmenárni.

Hodnoty Bytčianskych zlatiek:

  • 1⁄2 Bytčianskej zlatky = 50 centov,
  • 1 Bytčianska zlatka = 1 euro,
  • 2 Bytčianske zlatky = 2 eurá,
  • 5 Bytčianskych zlatiek = 5 eur,
  • 10 Bytčianskych zlatiek = 10 eur.

Vianočný trh

Informácie pre trhovníkov ­ Podmienky predaja

1. Prineste toľko tovaru, koľko uznáte za vhodné. Každý trhovník dostane svoj priestor – stôl. Stoličky sú rovnako zabezpečené.

2. Nahláste dopredu, či budete potrebovať elektrinu.

3. Trh sa začína o 09.00 a končí o 15.00 hod. Prosíme vás o dodržanie tejto podmienky!

Výnimka sa vzťahuje iba na trhovníkov, ktorí vypredali svoj tovar, alebo z vážnych dôvodov

musia odísť skôr. Privezenie tovaru od 08.30 do 09.00, odvoz od 15.00 do 15.30 hod.

4. Registračný poplatok sa neplatí, ale po skončení trhu, každý trhovník odvedie 7% z tržby Občianskemu združeniu za slušnejšiu Bytču pre všetkých ­ Bytčania Bytčanom. Výťažok bude použitý na záchranu bytčianskej synagógy.

5. Prosíme vás, aby ste ceny na vašich výrobkoch a produktoch neuvádzali v eurách, keďže sa bude platiť Bytčianskymi zlatkami.

Ďakujeme!

Kontakt:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  / tel. 0903 884 651, 0903 033 927.

 

FaceBook  Twitter  

You have no rights to post comments